RODZAJE POMIDORÓW

feature

Pomidor
ZIELONY

Jest doskonałym składnikiem na przetwory. Znakomicie sprawdza się w kuchni jako Zielony pomidor smażony, kiszony lub marynowany. Przy spożywaniu zielonych pomidorów należy zachować ostrożność i zjadać niewielkie ilości ich przetworów.

...

COEUR DE BOEUF
(Pomidor BAWOLE SERCE)

Bawole serce jest odmianą pomidora szeroko rozpowszechnioną w basenie Morza Śródziemnego. Wraz ze wzrostem popularności kuchni włoskiej coraz częściej można ją również znaleźć w innych częściach Europy. Dzięki oryginalnemu kształtowi, odmiany tej nie można przeoczyć na sklepowej półce. Powierzchnia tych pomidorów jest żebrowana, określana również mianem sercowatej.

feature

feature

TOMIMARU MUCHOO
(Pomidor MALINOWY)

Charakteryzuje się sporej wielkości owocami oraz pięknym, malinowym kolorem. Jego miąższ jest niezwykle soczysty, mięsisty i bardzo smaczny o lekko słodkawym smaku.


...

GARDEN PERLE
(Pomidor KOKTAJLOWY)

Pomidor koktajlowy Garden Perle - Odmiana koktajlowa typu cherry (cherry tomato). Owoce drobne, czerwone, bardzo liczne na rozgałęzionych gronach, okrągłe, słodkie. Doskonale nadaje się do sałatek i spożycia na świeżo.
...

feature

feature

CUMATO MINI
(Pomidor CZARNY)

Pomidor czarny występuje w kolorze brązu do złotej zieleni. Jego owoce są słodsze niż zwykłe pomidory, z kontrastową lekko kwaśną nutą, co sprawia że jest wyjątkowy. Jest to dobre kolorystyczne przełamanie sałatki.

...

MOONRAY
(Pomidor TRUSKAWKOWY)

Soczysty, smaczny pomidor o intensywnym czerwonym wybarwieniu. Zawiera mnóstwo witamin oraz mikro i makroelementów. Chętnie wykorzystywany w kuchni jako dodatek do kanapek, sałatek oraz w formie przetworzonej (przecier, sok, ketchup)
...

feature

 

feature

Pomidor
SUNGOLD

Owoce pomarańczowe, typ cherry o masie 13-15 g, bardzo słodkie, soczyste, bez tendencji do pękania, trwałe po zbiorze. Charakteryzują się wysoką zawartością suchej masy, przez co odznaczają się intensywnym smakiem.

...

CONFETTO
(Pomidor PAPRYCZKOWY)

Odmiana o charakterystycznym „papryczkowym” kształcie. Owoce są drobne i ładnie prezentują się jako dodatek do potraw. Kształt papryczki wyróżnia tę odmianę na sklepowej półce.

...

feature

 

feature

Pomidor
KOKTAJLOWY ŻÓŁTY

Pomidory drobnoowocowe, zwane koktajlowymi są niewielkie, soczyste i zazwyczaj słodsze od tradycyjnych pomidorów. Stanowią ciekawy produkt, który w kuchni można wykorzystać na wiele sposobów, a przy tym jako wyrazisty element dekoracyjny.

...

Pomidor BAMBELLO
(Pomidor ŻÓŁTY)

Są to bardzo smaczne, słodkie i soczyste pomidory. Znakomicie sprawdzają się jako dodatek do sałatek warzywnych, jako przekąska czy element dekoracyjny innych potraw.


...

feature

 

feature

Pomidor VOLANTI
(Pomidor ŚLIWKOWY CZERWONY)

Aromatyczne czerwone owoce. Produkt jest ceniony za niepowtarzalny smak, aromat oraz charakterystyczny dla tej odmiany wydłużony kształt. Uroda oraz słodki smak pomidorów zachęcają do eksperymentowania w kuchni.

...

Pomidor
ORANGE STAR

Jedne z najlepszych odmian pomidorów pomarańczowych, są bardzo mięsiste, pozbawione nasion. Są to bardzo smaczne pomidory (słodkie z lekką nutą kwasku).


...

feature

 

feature

Pomidor
ŻÓŁTA GRUSZKA

Jest owocem aromatycznym, bardzo smacznym, soczystym i słodkim. Można go wykorzystać jako składnik sałatek owocowo-warzywnych, jako przekąskę oraz do przetworzenia. Charakterystyczny kształt gruszki.

...

 

PAMIĘTAJ

Polskie pomidory charakteryzują się niebywale dobrym smakiem, są dużo bardziej pożywne ze względu na swoją mięsistość,
są zdrowe, słodkie, zawierają dużo antyoksydantów, dzięki czemu oczyszczają organizm z toksyn. Co najważniejsze są dojrzałe.
Krajowy dostawca pomidorów jest gwarantem dostarczenia do konsumenta produktu świeżego.

Kontakt

Stowarzyszenie Producentów
Pomidorów i Ogórków
pod Osłonami

ul. Dietla 99/4A
31-031 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Zdrojowa 8
43-200 Pszczyna
tel. 500 555 990
e-mail: biuro@sppiopo.pl
e-mail: sppiopo@wp.pl
logo

Program prowadzony przez
Stowarzyszenie Producentów Pomidorów
i Ogórków pod Osłonami
Sfinansowano z
Funduszu Promocji Owoców i Warzyw